Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Мочолянська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04349001) був реорганізований і увійшов до складу Великобийганської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Село Мочола

Історія та сучасність села Мочола

Вперше село згадується в письмових джерелах у 1327 році. Назву село дістала від болото, що знаходилася на місті і навколо села – поселення. У ХІV столітті село було у володінні дворянської сім”ї. Реформатська реєстрація актів громадянського стану з 1776 року  ведеться. Більшість населення – угорської національності. Проживали і проживають в селі українці, росіяни та ромське населення. 

Населений  пункт Мочола розташований на півдні від районного центру м.Берегово, межує з Астейською, Чомською, Гечанською і В.Бактянською сільською радою. На теперішній час село Мочола – центр сільської ради, яка розташована за 6 км від районного центру м.Берегово.В селі є 5 вулиць, а саме: вул. Головна, Робоча, Миру, Польова і  Зелена. Житлових будинків – 218. Населення – 645. Село газифіковано. 

В центрі села по вулиці Головна № 34 знаходиться будівля сільської ради, яка побудована у 1860 році в якому знаходиться і сільський клуб та АТС, сільський голова Шебештьєн Роберт Іванович, завідуюча сільського клубу Фекете Андрея Бейлівна. 

Дошкільний навчальний заклад знаходиться по вул. Головна № 78. В дитсадку виховують – 45 дітей і дві групи, завідуюча ДНЗ Будера Олена Янівна. В кінці села по вул. Головна № 165 знаходиться будівля в якому знаходяться: Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яка  обслуговує  4 села, а саме: Мочола, Гуняди, Чома та Астей, головний лікар Рошко Василь Миколайович. В цій будівлі знаходиться і відділення зв”язку, яка обслуговує 3 села: Мочола, Гуняди і Чома.

Торгові точки:

  • по  вулиці  Головна  № 44: Магазин
  • по  вулиці  Головна  № 103: Міні “АВС” 
  • по  вулиці  Головна  № 129: Міні “АВС”

Більшість населення займається у сільському селянському господарстві, вирощують  сільськогосподарську продукцію.

Зареєстровані  три селянські /фермерські/  господарства, а саме:

  • СФГ “Міра” – голова  Погулич  Мирослав Йосипович
  • СФГ “Крістіан”-голова Бігарі Крістіан Тіборович
  • СФГ “КАРОЛА-К” – голова Ковач Вікторія Юліївна.


В селі Мочола побудовані і діють дві церкви, а саме:

  • Римокатолицька церква – побудована у 1927 році
  • Реформатська  церква  побудована у 1843 році.

Більшість населення католицької віри. 
В населеному пункті діють громадські організації:

Демократична спілка угорців України /УМДС/-голова Бірікі Єлізавета Дюлівна і Закарпатська угорська громадська організація /КМКС/ - голова Кочиш Луйза Петрівна. 
У цвинтарі села знаходиться пам”ятник, який побудований у 1991 році учасникам, павшим у ІІ світовій  війні, пам”яті жертв сталінських репресій.

Історія та сучасність села Гуняди

Мальовничий Хутір-Гуняди було засноване в 1927 році при Чехословацькій республіці коли в село переселились 24 сімей. До 14.11.1990 року Гуняди входило до села Мочола як окрема вулиця. Новоутворений населений пункт село Гуняди. Нормативний документ: рішення президії обласної ради народних депутатів № 37 від 14.11.1990 року публікація «Відомость Верховної ради УРСР № 51 за 1990 рік».

На теперішній час село Гуняди  входить до Мочолянської сільської ради, яка розташована за 7 км від районного центру. Берегово. В селі є 3 вулиці, а саме: вул.Гагаріна, Лужанська, Молодіжна. Житлових будинків – 110. Населення – 273 Село газифіковано.

По вулиці Лужанська № 13 знаходиться ФАП. По вулиці Гагаріна № 1 знаходиться   сільський клуб, яка побудована у 1927 році, завідуюча Юрик Магдалина Іванівна та бібліотека, завідуюча бібліотекою Маков Ноемі Андрашівна.

По вулиці Гагаріна № 62 знаходиться початкова школа, ЗОШ 1 ст., яка була побудована з спільними зусиллями перших 24 сімей у 1932 році, директор школи Левицька Наталія Петрівна.

По вулиці Гагаріна знаходиться Міні “АВС”.

Населення – української національності.

Більшість населення займається у сільському селянському господарстві, вирощують  сільськогосподарську продукцію. Зареєстровано одне  селянське /фермерське/  господарство, а  саме: СФГ  “Хедре” – голова  Урста   Руслан Васильович.

В селі із дерева побудована у 1935 році Православна церква. У 1999 році побудований православний хрест, який розміщений на початку села. Населення - православної віри.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *